7 rozdílů mezi univerzálním a WordPress webhostingem (CZ)

V tomto článku si porovnáme levný univerzální webhosting s webhostingem zaměřeným jen na WordPress. Univerzálním webhostingem myslíme klasický webhosting, kam lze nainstalovat více aplikací (WordPress, Drupal, PHP framework atd), naproti tomu WordPress webhosting je určený čistě jen pro redakční systém WordPress. Zástupcem univerzálního webhostingu bude webhosting NoLimit od společnosti Wedos a pro WordPress webhosting použijeme český WP Hosting a jeho základní balíček WordPress Lite. My používáme jak Wedos, tak i WP Hosting, oba webhostingy fungují k naší spokojenosti.

Podívejte se na sedm základních rozdílů mezi univerzálním webhostingem a WordPress webhostingem.

univerzální webhosting wordpress webhosting

1.  Cena

První, čeho si všimnete, bude nižší cena Wedos webhostingu. Wedos svého času celkem hodně zahýbal s cenami domén a webhostingů na českém trhu. Drží se strategie „nízká cena a maximální automatizace“. Pokud si kupujete Wedos webhosting, nezapomeňte připočítat k základní ceně 30,25 Kč měsíčně ještě 12 Kč měsíčně za HTTPS. Celková cena tedy činí 42,25 Kč měsíčně.

WP Hosting stojí v základním balíčku WordPress Lite 60,5 Kč měsíčně, ovšem cena za webhosting je oprávněná. Dostanete za ni specializovaný hosting s mnoha funkcemi navíc.

2.  Výkon webhostingu

Výkon obou webhostingů je v základních parametrech PHP Memory limit (128 MB) a počtu PHP procesů (5) stejný, oba běží na SSD discích. U WP Hostingu si můžete zdarma požádat o aktivaci Memcached – což je načítání stránek do paměti (RAM). Jedná se o velmi rychlý způsob „cachování“, který na webhostingu rozhodně není běžný. Memcached považujeme za velké plus.

3.  Zálohování

Oba webhostingy provádí zálohování dat, ovšem Wedos u balíčku NoLimit provádí pouze týdenní technologické zálohy pro své interní potřeby. K těmto zálohám se sami nedostanete a Wedos obnoví web ze zálohy pouze na požádání za poplatek 500 Kč (více informací zde).

WP Hosting oproti tomu nabízí u WordPress Lite 30 dní zálohy pro databázi a 45 dní pro (FTP) soubory.  Přesto doporučujeme provádět zálohy (databáze i souborů) pomocí plugin UpdraftPlus i na jiné místo, například do OnedDrive, nebo na Google disk.

4.  Bezpečnost

Wedos nabízí DDoS ochranu + IDS/IPS ochranu, WP Hosting také řeší DDoS ochranu hlavně pomocí blokování útoků na soubory xmlprc.php a wp-login.php. Zde mají obě společnosti plusové body. Pouze dodáme, že v administraci WP Hosting uvidíte statistiku přístupů (povolených a blokovaných) na soubory xmlprc.php a wp-login.php. Počítejte s tím, že každý WordPress by měl mít nainstalovaný plugin na bezpečnost, který řeší další vrstvy zabezpečení.

5.  Staging (testovací verze webu)

Staging  vám udělá kopii webu, kde můžete testovat různé změny a poté je publikovat. WP Hosting staging umí, ale jeho rozběhnutí je pro zkušenější uživatele. U WP Hostingu se  staging řeší kombinací WP CLI a VersionPress pluginu, návod najdete zde.

Wedos sice staging nenabízí, ale testovací verzi si můžete rozjet sami na subdoméně. (Připravujeme návod, jak vytvořit testovací verzi webu na subdoméně.)

6.  Premium podpora

Pokud již někde máte internetové stránky na WordPress, WP Hosting je za vás zdarma přesune na svůj WordPress webhosting. Lidé z WP hosting vám také poradí, jak optimalizovat váš WordPress.

Wedos má specialistu na WordPress, který vám poradí, pokud máte potíže. Stačí napsat na podporu.

7.  Možnost navýšení výkonu

U obou společností používáme základní balíček webhostingu a obě společnosti umožňují zvýšit výkon webhostingu.

Wedos nabízí základní webhosting NoLimit a výkonný NoLimit extra.

WP Hosting nabízí tři balíčky – základní WordPress Lite, dále WordPress Standard a velmi výkonný WordPress Max. Domníváme se, že právě balíčky Standard a Max mohou být pro hodně lidí zajímavé. Standard obsahuje zdarma doménu a Max svým výkonem konkuruje mnohým VMS.

Jaký webhosting si vybrat?

WPhosting poskytuje webhosting vyladěný pro WordPress.

wedos_logo

Pro blog či jednoduchý firemní web stačí levný hosting, jaký nabízí Wedos.

3 komentáře u „7 rozdílů mezi univerzálním a WordPress webhostingem (CZ)“

Napsat komentář